E alergie?

Alergii

Postata de georicaionica cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De doi ani am urmatoarele simptome: din 2 in 2 saptamani mi se inrosesc ochii foarte tare, imi curg si ma ustura, timp de o zi sau 2. Mentionez ca si inainte aveam pisici si sunt nascut la tara, chiar daca acum locuiesc la oras. Nu am avut niciodata aceasta problema pana acum 2 ani. Este foarte suparatoare si m-ar interesa sa stiu daca este o alergie sau ar putea fi vreo afectiune oculara sau altceva. Am fost la alergolog si mi-a dat Alergodil si Claritine, care au avut un efect slab. M-ar ajuta sa primesc un raspuns orientativ de la dvs. pentru ca daca este nevoie, voi merge si la un medic de alta specializare. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 12 ani

Este necesara o proba de secretie oculara pentru a depista de ce natura este aceasta. Intr-o dimineata, fara sa va spalati pe ochi si fara sa fi pus timp de o luna inainte nici un fel de picaturi in ochi, mergeti sa va ia o proba. Daca sunteti din Bucuresti, incercati la policlinica Pajura. In functie de rezultatul secretiei se poate trata local sau cauta mai departe despre ce este vorba.

georicaionica

acum 12 ani

Multumesc!

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Ioan Dumitrescu

acum 12 ani

Sunt necesare mai multe investigatii ( parazitologie, imunologie, cultura secretii oculare, hemoleucograma, etc ) .

iulian

acum 12 ani

e sigur alergie si poate merita sa incerci un produs certificat FDA Sinol M. Il gasesti alturi de multe alte produse naturale pe www.natureshop.ro la preturi cu 30%mai ieftin decat in farmacie.

asdasdas

acum 12 ani

dasdasda

azxczxczx

acum 12 ani

test

adasdas

acum 12 ani

dasdasdas