dermatita eczema

Alergii

Postata de tzoanka cu 10 ani in urma.

de 3 ani am o forma de boala a pielii la nivelul degetelor mainii. Am fost la mai multi medici care mi-au dat diferite diagnostice dermatita ,...eczema,...etc.
Medicametele au fost creme...dermovate ,...cutivate,....clobezol,...dar nici un rezultat.
Se manifesta prin ingrosarea pielii si uscarea ei dupa care se exfoliaza si alta piele noua ii ia locul,...procesul are loc la 2-3 saptamani. Mentionez ca mai imi provoaca si rani cateodata(carne vie) nu prea dureroase dar destul de deranjante,....pur si simplu nu stiu cum sa scap de ele. Multumesc anticipat oricui imi poate da un sfat util.

Raspunsuri (3)

coco

acum 9 ani

si eu am aceeasi problema si ca raspuns nu prea stiu cum o sa treaca ptr ca am fost la mai multi medici dermatologi fie ei si de la alte clinici si raspunsul a venit cam asa , incearca si cu aia si cu aia dar nici unul nu-ti zice exact ce ai si ce tratament trebuie sa urmezi exact pentru a-ti trece, zic asta ptr. ca ma confrunt cu aceasta problema de peste 11 ani

tzoanka

acum 9 ani

ms pt raspuns. am tot intrat pe mai multe forumuri si parerile sunt impartite. pot spune ca mi sa recomandat de la firma Grahams produsul Calendulis crema +...https://ro-ro.facebook.com/grahamsnaturalromania. este un tratament foarte scump dar o sa vin in tara peste 3 saptamani si sunt dispus sa il comand....rezultatele raman de vazut
as fi dispus sa incerc orice sa scap de aceasta boala....provoaca mult discomfort.
daca o sa am noutati te tin la curent

Corina

acum 9 ani

am suferit de aceasta boala de 10 ani si am încercat de toata pot sa zic. La ultimul medic la care am fost aceasta mi-a zis sa incep sa folosesc lotiunea de protectie de la Gloves In a Bottle pentru piele uscata, crapata eczeme si alte probleme ale piele. De cand am inceput sa folosesc acest produs au inceput sa apara si rezultate. La mine a functionat lotiunea si o recomand