dermatita/eczema?

Alergii

Postata de DIANNA1979 cu 10 ani in urma.

in urma cu o saptamana mi-au iesit ceva pete sub forma unor bubite minuscule dupa ce m-am scarpinat in nestire la baza gatului. Am aflat cu stupefactie in oglinda ca defapt toata baza gatului s-a inrosit deci mi s-a umplut baza gatului intr-o semiluna cu bubite rosii marunte si multe. M-am speriat pentru ca am avut si simptome recente de anxietate si slabiciune fizica.
Pe urma a inceput sa ma manance si bratul drept si ca urmare si acolo mi-au apaurt aceleasi bubite marunte si dese.
Nu beau su nu fumez , asta daca ajuta cumva.
la stabilirea problemei.
Va rog sfatuiti-ma nu am mai avut o astfel de experienta, sfatul medicilor va multumesc anticipat.
Cu stima, Dianna

Raspunsuri (3)

Dr. Ramona Muresan

acum 10 ani

Buna ziua,
posibil bubitele sa apara de la caldura/ transpiratie iar scarpinatul sa le accentueze. Consultati un medic alergolog pt a exclude o cauza alergica. Multa sanatate!

Alexandra

acum 9 ani

Si eu am aceasi problema si este foarte jenant nu stiu cu ce sa ma dau sa scap de ele
Va rog frm sa ma ajutatii !!!!

Alexandra

acum 9 ani

Si eu am aceasi problema si este foarte jenant nu stiu cu ce sa ma dau sa scap de ele
Va rog frm sa ma ajutatii !!!!