dermatita atopica

Alergii Aermatita atopica

Postata de dorys cu 13 ani in urma.

Buna am si eu o problema bebele meu de 5luni aare niste pete rosii cu aspect uscat pe fata si maini aprope de cot si aseara am observat cateva si pe piept le_am dat cu o crema la recomanarea dr si acum au o culoare maronie sa fie dermatita sau altceva.va multumesc

Raspunsuri (2)

manuela-elena

acum 13 ani

buna
nu te speria, prima data mergi cu copilasul la un dermatolog, si vezi ce-ti spune.
La fel am patit si eu cu fetita mea. Acum are 3 ani si 3 luni, dar pe cand avea 1 an am descoperit ca are piele atopica. de atunci am folosit tot felul de creme, lotiuni si din cele mai scumpe. Din fericire din vara anului trecut nu a mai aparut nimic pe piele. Dar la pielea atopica poate sa apara oricand, si oriunde pe corp. nu putem anticipa. Banuiesc ca bebelusul tau are tenul deschis la culoare, nu?
fetita mea are pielea atat de alba incat medicii la care am fost tot imi spuneau ca e prea palida, dar asta e culoarea ei, seamana cu mine. eu am folosit o lotiune de la A-DERMA care se numeste CYTELIUM, si am gasit-o doar la SENSI BLU. mai sunt si la HAPPY FARM, daca ai in orasul tau. apropo de unde esti?
aveti grija de voi, si poate mai vb.daca vrei scrie-mi pe mess. [email protected]
multa sanatate tie si bebelusului tau

dorys

acum 13 ani

buna sunt din Galati am folosit o crema de la Bioderma la recomandarea dr dar nu are niciun efect acum m-am programat sa merg maine la un alt medic.