dermatita atopica

Alergii

Postata de rodica126137205 cu 14 ani in urma.

am un bebe de 6 luni, care a fost diagnosticat cu dermatita atopica. i-am facut teste alegologice si i-a iesit ca acre alergie la beta-lactoglobulina, cartof si albus de ou.intrebarea mea ar fi: pot sa-i fac branza calcica daca are alergie la beta-lactoglobulina?

Raspunsuri (3)

monica

acum 14 ani

scuze..nu am un raspuns la intrebare dar as vrea mult sa stiu ce fel de teste i-a putut face la 6 luni.eu stiam ca numai de ;a 3 ani poti depista eventualele alergii si ma intereseaza pentru baietelul meu.multumesc

ak

acum 13 ani

Analize de sange pentru alergii se fac la copii si se si descopera din momentul nasterii..i se preleva sange si poti afla. Eu una asa am facut

ak

acum 13 ani

Fara branzica ca nu e un capat de lume.....calciu exista in toate legumele. Noi suntem indoctrinati si nu avem cunostinte generale, de baza in ceea ce priveste existenta calciului in legume. Sunt copii care nu consuma niciodata compusi ai laptelui (grasimi animale) si tot ce inseamna vaca sau capra...si cresc frumos si sanatos. Al meu copil a pus gurita pe branzica de vaca o luna si a facut alergie, pentru asta am eliminat tot ce e vaca si mancam mancarici de legume cu carnita doar de pui, ciorbite si lapte de soia Joya cu cereale dimineata.......................si e foarte sanatoasa..are 1 an si 6 luni
Nu dispera. Incearca sa refaci analizele dupa 6 luni de la diagnostic cu dieta stricta pana atunci..si ai sa vezi ca ai sa poti sa-i dai tot ce vrei atinci...Dcaa nu tii strict poti risca ca trebuiasca sa tii dieta asa pana la 7 ani
Succes