De ce tusesc?

Alergii

Postata de Cezar4 cu 9 ani in urma.

In copilarie, ca si complicatie a unui varsat de vant am facut pneumonie. De atunci, am ramas cu o sensibilitate a cailor respiratorii, care se accentueaza odata cu varsta. Acum am 20 ani si am urmatoarele simptome: stranuturi multiple de mai multe ori pe zi, nas infundat, tuse seaca si senzatie de sufocare, in special noaptea, dureri de cap.
Am facut spirometrie si rezultatul a iesit OK. Testele de alergie au iesit negative. Exudat faringian, ecografii, analize de sange si urina, totul O.K. Ce sa fie?
Ma trezesc noaptea si, uneori am palpitatii, iar alte ori simt ca ma sufoc si-mi vine sa tusesc. Tuse seaca.
Multumesc.

Raspunsuri (1)

Cauza

acum 9 ani

Citeste cartile si vizioneaza filmele de la linkul de mai jos ca sa intelegi cauzele adevarate ale bolilor cat si modul lor de vindecare si de desfasurare. Un medic german a gasit
explicatia si legile biologice la toate pe care o poate verifica orice medic si pacient la orice boala existenta si nu exista un caz in care aceste descoperiri sa nu corespunda realitatii.

Medicina alopata nu stie nimic si ca urmare nu-ti poate explica nici un medic de ce si cum caci ei nu stiu nici ei nimic.
Tot ce se face este sa se suprimele simptomele cu otravuri chimice. Cauzele raman un mare mister recunoscut in medicina alopata si chiar daca se crede cunoscuta cauza, este vorba doar de confundarea urmarii bolii cu cauza.

http://s*****a/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana