Cum pot tine urticaria sub control in sarcina?

Alergii

Postata de User123456 cu un an in urma.

Ma confrunt cu aceasta urticarie de imediat 1 an... efectiv ma distruge psihic.
Am făcut toate analizele care au ieșit ok ,nu mi s-a găsit un factor declanșator.
Acum sunt insarcinata în 2 luni si as vrea sa știu dacă mai e cineva în situația asta și cum o tine sub control.
Tamalis ul îmi ameliorează erupția și mâncărimile, însă as vrea sa știu ce sa mai fac..
Mi s-a spus ca poate fi pe baza de stres, dar since4 încep sa cred ca nu e vb de asta.

Raspunsuri (3)

Stefania

acum un an

Buna, am ceva cunostiinte ce au avut probleme asemanatoare si problema nu era chiar la ei ci de la diverse produse, poti incerca sa vezi daca e la fel si la tine si anume: sa schimbi balsamul, gelul de dus, detergentul etc. Vezi daca se schimba ceva dupa. Mult succes!

Asined

acum 11 luni

Am renunțat de imediat un an la gelurile de dus și alte produse care conțin mirosuri sau alți agenți.
Am descoperit un medic homeopat care ma ajuta și o țin ft bine sub control 🥰

Sanda

acum un an

Folosesc Borenar