cum pot sa ma tratez?

Alergii

Postata de lisette cu 13 ani in urma.

buna.azi am fost la medic a nu stiu cata oara si tot eu i-am spus medicului de la ce as putea avea alergie.am observat ca la schimbari de temperatura incepe sa ma manance pielea insuportabil si doctorul mi-a spus ca poate fi alergie la frig, nu mai stiu cum a zis ca se numeste.el mi-a spus doar sa nu mai stau la frig dar nu pot intotdeauna si mai ales nu pot sa stau incuiata in casa.eu merg si la scoala.stiti cumva cum se poate trata?macar sa nu ma mai manance asa caci imi este foarte greu sa ma abtin.eu am inteles doar ca se poate lua antialergenice.daca stiti si alte medicamente astept raspuns.multumesc mult.

Raspunsuri (3)

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii accesati www.gabrielahripcaru.mycali.biz

lisette

acum 13 ani

multumesc gabi pentru raspuns.

dianaloredana

acum 13 ani

lisette...eu am aceiasi problema ca si u...e posibil sa ai o forma usoara de eczema...cel mai bn ar fi sa nu sa nu te mai scarpini...si sa-ti cumperi un unguent...se numeste floncinolon e foarte bun...si iti calmeaza mancarimea de pe corp...si mai poti sa-ti iei de la plafar un ulei de sunatoare...face minuni...ai grija si cu alimentatia...bea multe lichide (fara sucuri sau cafea)si nu exagera cu dulciurile..sanatate.