cred ca este alergie..

Alergii

Postata de membru296352 cu 8 ani in urma.

am 14 ani ... mi s-au unflat foarte tare amigdalitele ....cand inghit ma doare si gatul si urechea.... tot timpul scuip ... cand suflu nasu .. este mucus cu un pic de sange....unii spun ca sunt alergie... oere ce este.. doctoral meu este in concediu . si mi-a dat sa iau ospen si faringosept .. imi puteti da un raspuns va rogggg....

Raspunsuri (4)

natalie

acum 8 ani

poti merge direct la urgente ORL, daca medicul tau este in concediu. un medic de specialitate iti va putea pune un diagnostic.

Dr. Ramona Muresan

acum 8 ani

buna ziua,
cel mai probabil este o faringoamigdalita, dar consultati un medic internist pentru confirmarea diagnosticului.
Sanatate!

membru296352

acum 8 ani

daca sunt allergic la polen ..se pot umfla amigdalitele?

aspen

acum 8 ani

Amigdalita este boala. Organul este amigdala!