Confuzie/ameteala psihica din cauza pastilelor de orice tip

Alergii

Postata de Flocsum cu 8 ani in urma.

Salutari! Orice pastile as lua, de raceala, memorie etc, daca le iau mai mult de doua zile, imi provoaca o stare de depresie/tristete/stare de confuzie si nu mai gandesc clar. Imi poate spune cineva concret ce poate fi? O fi de la ficat, asimileaza gresit substantele din pastile? Pot avea probleme hepatice? sau ce alt organ/probleme? Multumiri sincere si sanatate din beton!

Raspunsuri (1)

Sophia M

acum 8 ani

Poate fi si o fobie pe care n-o constientizezi pe deplin, sa te sperie gandul ca ingerezi anumite substante, dar poate fi si o reactie la medicamente. Exista posibilitatea sa ai o hipersensibilitate la medicamente, dar nu la toate. Mergi si la alergolog sa-ti faca cateva teste pentru a exclude vreo alergie medicamentoasa pe care e bine s-o stii!