Ce tratament îmi recomandati?

Alergii

Postata de MembruMobileApp1516568950 cu 6 ani in urma.

Îmi apar bube pe tot corpul si in fiecare seara in mod excesiv pe față. Ma trezesc dimineața cu ochii umflați si buzele. Îmi provoacă o mâncărime insuportabila iar seara ma ia o durere din gat pana in piept. Am fost la dermatolog si mi-a dat Alerid, Aerius, Borenal si Claritine dar fara niciun rezultat.iar acum se 2 seri mi se umfla gatul. Eu locuiesc in Vaslui. Îmi puteți recomanda un doctor de oriunde? Sau orice tratament? Va rog frumos. Aștept răspunsul dumneavoastră.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/tipuri-de-alergii_10479

Dr. Ramona Muresan

acum 6 ani

Buna ziua,
consultati un medic alergolog, pentru a exclude o alergie. Urticaria si umflaturile de care povestiti se pot datora atat alergiei cat si unor infectii, paraziti intestinali, afectare tiroidiana sau digestiva. Multa sanatate!