ce sa mai fac pana ajung la medic?

Alergii

Postata de lisette cu 13 ani in urma.

am o mare problema.am mai scris in urma cu o saptamana despre faptul ca am niste mancarimi insuportabile si ca medicul nu mi-a spus de la ce sunt iar la spital la fel.am facut tratament cu aerius si imi era bine insa de cand am terminat pastilele ma confrunt cu aceeasi probleme...mi s-a spus sa merg la un alergolog insa nu am resursele materiale necesare ot un control luna aceasta si nu stiu ce sa mai fac.am observat ca la schimbari de temperatura ma mananca.acum nu stiu..poate este o simpla p***ancidenta.va multumesc mult.

Raspunsuri (6)

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii accesati www.gabrielahripcaru.mycali.biz

nicoleta

acum 13 ani

Buna! In urma cu cateva luni am avut o urticarie urata care mi-a declansat dermografismul, asta ce inseamna: ma manca foarte tare piele, pe toata suprafata corpului, dar nu in acelasi timp, iar in locul unde ma scarpinam mi se umfla pielea, dupa 15 min revenea la normal. Am incercat si eu tot felul de antihistaminice si un medic dermatolog mi-a recomandat o crema BIODERMA - ATODERM, care este mai grasa si iti inlatura senzatia de mancarime. Urticarea mi-a trecut dar in schimb am ramas cu acea sensibilitate a pielii: dermografism.
Sper sa iti fie de folos! Sanatate!

lisette

acum 13 ani

mersi mult nicoleta de sugestie si raspuns.nici mie nu imi apare pe tot corpul deodata.uneori doar pe brat,alteori pe spate.dar cand imi apare pe intregul corp este dezastru cu starea mea caci nu suport deloc.cam asa se intampla si la mine.dupa 15-20 min dispare si mancarimea si usor usor se trag si "umflaturile" de pe corp.mersi inca o data.sanatate si tie!

stela

acum 13 ani

de ce nu consulti un homeopat,ptr a stabili daca este alergie sau iti este afectat[bolnav] vreun organ intern?

mariana

acum 13 ani

firma forever are produse pe baza de aloe vera care ajuta la detoxifiere si la cresterea imunitatii organismului.au si un deodorant care nu contine alcool iritant pentru piele,si nici saruri de aluminiu care ataca si intoxica organismul, sapun,etc. ma puteti contacta pe email [email protected]

Cristina

acum 11 ani

Si eu safar de aceeasi problema ca si tine. Am reusit sa scap de macarimi dar ulterior din cauza unor medicamente mi-a reaparut. Incearca cu telfast de 120 mg dimineata ia o pastila si jumatate sa faci doza de 180mg ca nu se mai gaseste si alerid seara, timp de o luna , doua si ar trebui sa-ti treaca. Mult succes.