ce sa fac?

Alergii

Postata de camimilcu cu 12 ani in urma.

fetita mea are bronsita astmatiforma pe fond alergic.ce pot sa-i dau ca sa nu mai faca acele crize atat de urate de tuse?

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul cel mai eficient în cazul fetiţei d-vs este cu aerosoli inhalatori (Seretide, Symbicort, Pulmycort) sau pastile (de tip Singulair) însă pentru administrarea oricăruia din aceste produse este necesară luarea în evidenţă de către un medic pneumolog care să iniţieze tratamentul şi să urmărească evoluţia

camimilcu

acum 12 ani

A GACUT TRATAMENT CU SINGULAIR TIMP DE UN AN. UNDE AS PUTEA SA MERG CU EA PT UN TRATAMENT MAI EFICIENT?

Medic Epuran

acum 12 ani

Puteţi încerca la Institutul Marius Nasta din Bucureşti - Compartimentul Explorări Funcţionale.

Pierdeti doar vremea

acum 12 ani

Cu tratamente chimice pierdeti nu numai vremea dar riscati si sanatatea copilului.
Va recomand sa mergeti la un medic homeopat bun (Dr. Ileana Rindasu, Fundatia SImilimum in Buc) si sa avetui ceva rabdare. Astmul nu este usor de vindecat dar cu homeopatia este macar posibil.
Remediul nr 1 la astm la copii (cam 70% din cazuri) este Natrium sulphuricum CH9, il puteti incerca (insa nu la crize). Se p***acate o singura granula (nu 5 ca este risipa!) la un interval de 2 zile cateva saptamani si observati daca ajuta. Efectul nu e prea rapid, dar e de durata. La baza astmului sta in multe cazuri o boala de piele tratata cu alifii si medicamente care astfel se transforma in astm caci medicina ignora acest lucru.
Cauza nr 2 la astm la copii sunt problemele in familie (despartire, certuri, etc.).

koka

acum 12 ani

am un caz asemanator am fost la homeopat dar cita rabdare poti avea daca copilul tuseste zi si noapte continu o tuse seaca iritanta care supara pe ea dar si pe cei din jur