Ce poate fi?

Alergii

Postata de Utilizator11615157602 cu 3 ani in urma.

Deja de cateva luni ma confrunt cu problema petelor/punctuletelor mici si rosii in zona abdomenului, dar care se ridica si spre zona sânilor. Am dat toate analizeze necesare, recomandate de medic si toate analizele sunt bune. Nu inteleg motivul. Am trecut prin aceasta undeva inainte de Craciun timp re 1 luna, dupa care mi-a prescris un medic niste pastile si injectii. Timp de jumatate de luna a fost totul bine, au disparut, dar totusi ramasese niste pete, care se observau cu greu, dar se observau, mai ales dupa baie. Dupa jumatate de luna,cand credeam ca in sfarsit am scapat, acum din nou aceeasi situatie si nu stiu de-acum ce as mai putea face si daca este o alergie sau...altceva.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alergiile/testele-cutanate-pentru-depistarea-alergiilor_6460