Ce cauze pot avea umflaturile extremitatilor,cu mancarimi?

Alergii Tulburari de mancarimi Angioedem

Postata de Utilizator21558975143 cu 4 ani in urma.

Buna seara, de aproximativ 3 saptamani am reactii alergice, prespun eu, manifestate prin umflarea extremitatilor, degete, palme, articulatia cotului, ce prezinta mancarime si roseata, punand in dificultate desfasurarea activitatilor zilnice. Mentionez ca simptomele apar din senin, niciodata in zile succesive. Nu cunosc sa fiu alergica la alimente sau alti factori alergeni, de aceea solicit si parerea dvs.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/cum-iti-poti-da-seama-daca-ai-sau-nu-o-alergie_6804