BUNA ZIUA

Alergii

Postata de david yoana cu 10 ani in urma.

AM DE CEVA TIMP NISTE PROBLEME IN ZONA OMULETULUI,MA DOARE IN ZONA ACEEA SIMT CA MAI TOT TIMPUL MI SE UMFLA ,CAND SE UMFLA AM AMETELI NU MA SIMT BINE ,SIMT O FEBRA INTERIOARA CAND INGHIT SFORCAIE CEVA IN GAT AM FACUT O ANXIETATE AM INCEPUT SA MA TEM PTR CA AM AVUT CRIZE DE SUFOCARE GEN SA MI INGHIT LIMBA ,MA SPERII CA POT MURI DIN CAUZA SUFOCARILOR CAND MANINC MANINC CU FRICA AM PATIT CU ZEAMA UNEI PORTOCALE, CIOCOLATA, AM FOST LA ORL STIU CA AM O RINITA ALERGICA SUNT ALERGICA NU STIU LA TOT CE POT FACE ALERGIE,UNELE LE STIU,STIU CA RESPIR GREU DIN CAUZA RINITEI DAR CE FAC CU GATUL DE CE MI SE INTAMPLA TOATE ASTEA MA SPERII SA NU AM CEVA GRAV EU MA M GANDIT CA AR FI ASTM BRONSIC RESPIR GREU DIN PLAMINI SI TRAG AER DES IN PLAMINI CE POT FACE

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru linistea dumneavoastra, puteti consulta medicul pneumolog. De asemenea, ar fi bine sa aveti in vedere si cateva discutii cu un psihoterapeut.

Dr. Ramona Muresan

acum 10 ani

Buna ziua,
consultati medicul alergolog pentru mai multe lamuriri in ceea ce priveste alergia. S-ar putea sa faceti alergie la vreun aliment, care sa se manifeste cu umflarea "omuletului". De asemenea este nevoie si de niste analize. Cat despre un posibil astm bronsic, trebuie sa faceti o spirometrie pentru a vedea daca este sau nu. Multa sanatate!

david yoana

acum 10 ani

va multumesc frumos:)