bubite

Alergii

Postata de pt copii cu 13 ani in urma.

buna ziua.am un baietel de 4ani la mincat in palma si ia iesit niste bubite...cind am vazut ca se scarpina a zis ca e de la mincare.(mincase citeva chipsuri de pui)iam dat cu mixtura mentolata.....seara era si pe mina cealalta.cu bubite marunte daca te uiti bine le vezi altfel nu........iam luat clorocalcin sai dau ........transpira in palme.........si i sa unflat putin minuta............ce sa fac ?sai dau cu o alta crema?multumesc.......

Raspunsuri (5)

Kasho

acum 13 ani

Daca nu se amelioreaza pana maine, ar fi indicat sa mergeti cu copilul la un medic dermatolog.

pt copii

acum 13 ani

multumesc pt raspuns.....

gaidasandreea

acum 13 ani

Cel mai indicat ar fi sa consultati un medic poate a fost intepat de vreo insecta si sa fie alergic.Sunt periculoase aceste tipuri de alergii.

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

Alergiile sunt pe fond psihic Mergeti la alergolog si la psiholog

pt copii

acum 13 ani

multumesc pt raspunsuri.ar sa consultam si un psiholog.........dr.nea spus ca e alergie alimentara.......nu stiu ce sa cred...ia mai trecut bubitele.dar citeodata il apuca mincarimile pe palmuta..................tipa..ii e frica sa-si foloseasca si miinile......nu vrea sa manince,sa se joace....