bubite rosii pe maini

Alergii

Postata de guzganitzza cu 10 ani in urma.

Mi au aparut in urma cu 2 zile niste bubite rosii mici pe maini..care ma mananca....joi mi am administrat prima doza de antibiotic..augmentin...pe la 20 30 si dimineata pe la 3 am simtit o mancarime..am crezut ca este de la antibiotic...asa ca am luat clorocalcin si claritine..si am incetat administrarea antibioticului....dar tot nu mi au trecut bubitele rosii..si ma dau cu o mixtura mentolata..de culoare alba...sa fie o alergie de la alimentatie...sau vreo boala de piele??sau....o piscatura de insecta ? nu ma stiu o persoana sensibila si nu sufar de nimic..

Raspunsuri (1)

Teo

acum 8 ani

Am și eu aceeași problemă, ce ai făcut pentru a-ți trece? 😱 Spune-mi te rog, îmi apar din ce în ce mai multe. 😢