bubite de culoarea pielii in coltul din exterior al ochilor

Alergii

Postata de izayoi cu 12 ani in urma.

De mai bine de o saptamana, sau cel putin de atunci am observat eu, mi-au aparut niste bubite foarte mici de culoarea pielii in coltul din exterior al ochilor care nu sunt insotite nici de mancarimi si nici dureroase nu sunt. Sunt predispusa la alergii si am presupus ca de data aceasta tot despre o alergie este vorba asa ca am luat tratament dar ele tot nu au trecut. Sufar si de acnee dar nu foarte grava, puncte negre, pori dilatati... am zis sa mentionez poate are legatura. Va rog, daca puteti, sa ma ajutati cu un raspuns. Multumesc

Raspunsuri (3)

Dan

acum 12 ani

si eu am aceeasi problema.. la mine la fel de aproape o saptamana mi-au aparut pe pleoape si la coltul ochilor in exterior niste bubite ca niste cosuri .. dar nu sunt cosuri.. eu nu am probleme cu acneea .. alergii nu stiu ... va rog un sfat innebunesc ! multumesc mult

Dan

acum 12 ani

se pare ca nu este nimeni care ne poate ajuta pe acest site...:(

Ligia

acum 8 ani

Si eu am bubitele acestea de culoarea pieli si nu stiu cum sa scap de ele ... Eu am incercat sa imi pun pe toata fata spirt vreo o ora dar nu mi-au disparut , dar ai putea si tu incerca poate o sa iti treaca