bubite cu apa la un singur deget

Alergii

Postata de cristinafoisor cu 11 ani in urma.

cum tratez bubitele cu apa de pe deget ,ma mininca .?

Raspunsuri (7)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Mergeti la medicul dermatolog; poate fi o eczema dar si o micoza.

cristina

acum 11 ani

dar acasa cum pot sa le tratez? nu sunt in tara mea si nu pot merge la nici un dermatolog aici,va rog mult sami dati un sfat

gabi

acum 11 ani

si eu am aceeasi problema.bubite cu apa la degetul mijlociu...cum ai scapat de ele?

irina

acum 11 ani

buna,la nepotelul meu ea iesit niste bubite rosii peurma se faceau cu apa si tari,il maninca.ce poate fi si cu ce sa le lecuim?

Adrian

acum 10 ani

si eu am aceias problema primadata am avut pielea uscada dar din cind in cind imi iasa bubite cu apa doar pe altreilea deget de la mina dreapta. Daca stie cineva cum sa ma azute sa raspunda. salutari

Obama

acum 9 ani

Cel mai de kkt site, nu-ti raspunde nimeni. Poate cand s-o inventa spaga pe net, atunci vor fi doctori amabili sa răspundă. Nu ma refer la acest thread, ci la toate întrebările de pe acest site "sfatul medicului" haha.

Utilizator11544597049

acum 5 ani

Exista o apa cu ioni de argint, la unele plafare. De la Pure Life. Luati pe cea mai concentrata.Sticlută cu pulverizare 120 ml. Ezistă si la 500 ml. Si dati-va si de 10 ori pe zi, pentru cateva zile. O puteti folosi pentru ochi, amigdalite, ten, picioare, piele...etc.
Se poate ca acele băşicuțe cu lighid sa fie o micoza, insa este foarte probabil sa aveti vreo boala autoimină sau streptococ hemolitic.