Bube rosii , mici in zona gatului si burta?

Alergii

Postata de Utilizator21589373403 cu 2 ani in urma.

Hei salur, am observat pe data de 23 24 decembrie ca imi ies niste mici bube pe corp burta si fata am crezur ca dispar de la sine , dar dupa o saptamana si ceva vad ca tot persista. Ele sunt micute rosii , nu ma dor nu ma mananca si nu iese nimic lichid din ele . Nu am avut febra , dureri de burta sau sa mi fie rau. Prima oara a aparut in zona gatului s au extins pe burta coast si spate . Am avut pe cat si pe fata dar au disparut. Cele se pe mana s au uscat si a devenit piele moarta . Pe picioare nu am nimic. Am fost la medicul de familie si mi a zis sa iau aerius 10 zile . Stilul de viata nu e asa bio si sanatos . Am si o pisica bine care nu a iesit niciodata afara . Am 23 de ani , sa fie ceva mai grav

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Alergiile/testele-cutanate-pentru-depistarea-alergiilor_6460