Bube pe corp?

Alergii

Postata de Iordana Pantelimon cu un an in urma.

Buna ziua !
De un an și ceva mă tot lupt cu bubele pe corp care îmi apar ba pe fata ,ba pe gat ,ba pe mâini .Am folosit destule creme împotriva lor dar nici un efect și nu știu ce să fac cum sa procedez , analizele de sânge am făcut sunt in regula dar deranjat este aceste bube și mâncărimi groaznice că și noaptea nu pot dormi și ziua în văzul lumii .
Ce este de făcut ? Am numai semne din cauza lor că mă scarpin până la sânge și îmi apar in forma că o punguța sau că un cos și pe degete.(Tot corpul! ) Numai rezist! Mănânc destul de bine ,medicamente nu iau decât de stres dar le iau de putina vreme .
Cu bubele mă lupt de un an!😔😣

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/afectiunile-pielii-la-adulti_11251

User123456

acum un an

În același situație sunt și eu, efectiv nu știu ce sa mai fac.
Iti distrug viata sociala ... tare m-as bucura sa găsim un remediu:(

Mnaddo

acum un an

Buna , ai găsit rezolvare la aceste bubițe mi-a apărut și mie de vreo 2 luni

Diana

acum un an

Buna, am avut aceeasi problema ca si voi si nu se gasea cauza, incercau doar sa trateze efectul pana am ajuns la Clinica Arcomed unde am facut analize amanuntite si am gasit radacina problemei care culmea, imi cauza si alte simptome cum ar fi senzatie de oboseala, balonare, pe care le consideram normale. Eu zic ca merita incercat, pentru mine a functionat ca prin minune!