Bube pe burta si spate,ce produc mancarime

Alergii

Postata de deea3013 cu 11 ani in urma.

Mama mea,are o problema de ateva luni si anume ca i-au aparut la inceput niste pete rosii pe abdomen si spate,care o mancau foarte rau si se transformau in besicute ce cresteau si apoi li se facea o coaje groasa deasupra.A lua tratament de la medicul dermatolog,s-a dat cu alifie,dar degeaba,nu dispar.Analizezele la sange i-au iesit bune.Ce poate fi?Cu ce sa-si dea sa dispara mancarimea?

Raspunsuri (4)

victoras

acum 11 ani

Parerea mea este ca aceste basicute cre provoaca mincarimi pot fi de la paraziti.Un ''''''''coproparazitologic " a facut?Ar ajuta-o un ceai hepatic.Acesta ''''''''curata" singele in caz ca e vorba de ce am spus aici.Poate sa foloseasca o mixtura agitanta(lasa insa pete albe pe piele din cauza substantei din care e compusa) sau un alcool mentolat (da senzatie de racorire dar nu se vede pe piele fiind incolor).Sper sa foloseasca sfaturile mele.Da-mi o adresa e-mail pe 0766.747.284

solovei liudmila

acum 11 ani

la fel are si fetita mea niste inflaturi pe tot corpul in forma de bube nustiu ce sa=i mai fac poate ma ajutati dv va multumesc

deea3013

acum 11 ani

Mergeti cu ea la dermato la un medic bun.Pe mama au gasit-o cu psoriazis.cu cat e depistat mai rod cu stat mai bine.

Utilizator11635515566

acum 2 ani

As dori sa stiu ce sa iau mia aparut pe partea dreaptă a abdomenului niste pete ca besicute ce ar putea fi pe burta până an spate dar numa an partea dreaptă va multumesc