Bolile alergice la varstnici

Alergii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

De o vreme mama mea se confrunta cu o problema, periodic, cand respira, o mananca(parca ar gadila) in gat, tuseste sec si lacrimeaza, este cand se opreste cu un stranut.
As dori sa aflu daca asta inseamna alergie si o modalitate de tratament.
Astept raspunsul dvs. la adresa mea de e -mail,
Va multumesc,

Raspunsuri (4)

costel59

acum 15 ani

auzi mai lasa ne cu bosorogii ca sunt atatia tineri bolnavi care nu au loc de babaciuni in farmacii si la doctori. ii asteapta moartea acasa si ei umbla pe la doctori!

andreea

acum 10 ani

dar tie nu ti-e rusine sa vorbesti asa ? nu ai nii un pic de respect si bun simt ? pai tu esti om sau animal ?

acum 15 ani

Buna ziua,

Simptomologia prezentata este caracteristica alergiilor, mai precis rinitei alergice.
Insa, nu trebuie prescrie o schema de tratament fara un consult la un cabinet de alergologie-imunologie, care sa identifice factorii la care pacienta este sensibila.

Multa sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 62 de ani (b) posed doi perusi si am dobandit o urticarie doar in palme. E posibil de la perusi ? Tratamentul indicat de medicul dermatolog nu a dat roade. Mancarimile persista si petele nu dispar. Ce-i de facut ? Va multumesc.