as dori sa aflu o parere ori sa primesc un sfat!

Alergii

Postata de pedros76 cu 12 ani in urma.

. salutare! am mincat intr-o seara niste mici,iar a doua zi dimineata am observat mici pete pe spate pe burta, iar dupa amiaza acelei zile acestea s-au accentuat si mi-au aparut si pe picioare!acum am niste pete parca sunt ''batut cu urzica''''!am fost la urgente si mi-au zis ca am o alergie alimentara! acum i-au CLOROCALCIN si AERIUS,mentionez ca nu am facut temperatura si nu am stare de mincarime

Raspunsuri (3)

eva40

acum 12 ani

eu in locul tau as lua Pure Yucca 3x1 si sa bei minim 2L de lichide
www.***.ro

Dara

acum 12 ani

Tratamentul e care l-ai primit, adica cel recomandat de medic, este bun. Iti va trece alergia in cateva zile, daca il respecti. La alergii alimentare manifestate prin bubite, pete, nu faci temperatura. Doar cand ai indigestii poti face temperatura.

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Cel mai probabil este vorba de alergie alimentara care se manifesta prin eruptie cutanata, tratamentul indicat fiind corect. Daca dupa cateva zile tratamentul nu functioneaza e bine sa consulti medicul dermatolog