Anticorpii IgE si alergiile

Alergii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

va rog frumos sa ma ajutati in caz de Rinita Alergica .Am fost diagnosticata de catre medic specialist.

Raspunsuri (3)

acum 16 ani

Buna Marcela; si eu am avut acelasi diagnostic; medicul trebuia in momentul in care ti-a oferit diagnosticul sa-ti recomande si tratamentul aferent; eu am reusit sa ma tratez; acum depinde de simptomele pe care le ai, de tipul bolii (cronica sau acuta). Un medic alergolog poate sa-ti ofere un tratament in functie de stadiul bolii tale. E foarte important sa nu abuzezi de spray-urile nazale- eu am facut acest lucru si m-am trezit cu o infectie a mucoasei nazale. Eu am facut tratamentul la un cabinet de Alergologie - Imunulogie si a constat in vaccinuri de 2 ori pe saptamana timp de cateva saptamani primavara si toamna. Pe langa tratament am luat si medicamente indicate in problemele cu alergiile. Pot sa spun ca in acest moment sunt perfect sanatoasa. Asadar, iti recomand sa te tratezi prin vaccinare; eu am incercat si numai tratamentul medicamentos si a avut doar efect de scurta durata. Multa sanatate!

Alexandra218

acum 16 ani

adresati-va unui medic alergolog. In functie de sensibilizarea alergica pe care o aveti veti primi recomandari de tratament medicamentos sau de vaccinare. Va recomand de exemplu medicii alergologi din cadrul Centrului medical Gral (Bucuresti) ptr relatii tel 3178395. multa sanatate.

MARIA

acum 10 ani

SI EU AM AV PROBLEMA ASTA DA CU MEDIKMENTE NU TINE DECAT O PERIOADA