Alergiile alimentare

Alergii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

mi-au aparut niste pete rosii pe tot corpul si pe fata de vreo 2 zile.de la farmacie mi-ai spus ca am facut o alergie la ceva aliment si de la spital au spus ca au rubeola.nu stiu ce sa cred

Raspunsuri (1)

acum 15 ani

Buna,

Este posibil sa fie o alergie alimentara; in general asa se manifesta.
In cazul in care descoperi ca esti sensibila (alergica) la anumiti factori, sfatul meu este sa te adresezi unui cabinet de Alergologie-Imunologie pentru ati face niste teste.
Doar astfel poti afla la ce anume esti alergica.
Pot sa-ti spun ca alergiile trebuiesc tratate cat se poate de serios; in unele cazuri pot aduce complicatii serioase!

Multa sanatate!