Alergii instalate dupa sarcina

Alergii

Postata de ailed cu 12 ani in urma.

Buna ziua.
Am 30 de ani si dupa o sarcina si o nastere prin cezariana fara probleme, mi s-au instalat brusc tot felul de alergii la lucruri la care initial nu eram alergica (alimentare, praf, polen...). De fapt, pana dupa nasterea copilului, nu am avut nici un istoric de alergii.
A mai trecut cineva prin asta sau are o explicatie? Este o stare reversibila?
Multumesc.

Raspunsuri (1)

VeraPopa

acum 10 ani

Sunt în aceeași situație. După nașterea primului copil am observat reacții alergice la unele medicamente, după a doua naștere problema s-a agravat și am descoperit alergii la nichel, mușcături de țânțar și polen.