alergie?

Alergii

Postata de MembruMobileApp150330210426724 cu 8 ani in urma.

Azi am tras o sperietura zdravana,am vrut sa mananc o bomboana de ciocolata cu lichior si in momentul in care o mestecam am ramas fara aer,parca mi s-a blocat epiglota,ma chinuiam sa trag aer in piept,sa respir si nu puteam pana nu am luat o gura de apa nu mi-a trecut,stiam ca am nevoie de apa sa beau ca sa dispara dulcele din gat care ma sufoca,e a doua oara cand mi se intampla,prima data am luat o lingurita de miere si la fel am ramas fara aer.Ce poate fii?

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , pare a fi o reactie alergica la ceea ce mancati . Recomandari: notati toate alimentele la care aveti aceasta reactie si nu le mai consumati sub nici o forma , deasemenea va recomand sa va testati la medicul alergolog sau dermatolog pentru alergii la diverse alimente/medicamente daca este cazul .