Alergie

Alergii

Postata de SERONO cu 9 ani in urma.

Aparitia unor iritatii (pete mici ,usor umflate ) pe tot corpul ,in momentul transpiratiei abundente-dupa efort, dupa dus sau baie .

Raspunsuri (2)

Dr. Ramona Muresan

acum 9 ani

Buna ziua,
cel mai probabil aveti o urticarie colinergica, in general declansata de efort fizic, bauturi si alimente calde, alcool, dusuri fierbinti, saune, etc. Tratamentul consta in medicatie antialergica (la recomandarea medicului alergolog sau dermatolog) si evitarea pe cat posibil a factorilor declansatori.
Multa sanatate!

olguta

acum 9 ani

Cea mai apreciata oferta de lucru! Aceasta oferta s-a transformat deja intr-un fenomen, datorita seriozitatii noastre! NU este necesara niciun fel de experienta. Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero ! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, (la alegere), Cerem seriozitate si perseverenta in dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: [email protected]