alergie

Alergii

Postata de membru248737 cu 10 ani in urma.

am un baiat de 6 ani jumate si este alergic la mesteacan, ambrozie, anin, pelin si alune, doar 3 luni pe an are probleme respectiv in iunie, august si septembrie si ca simptome - nas infundat, stranut, se freaca la ochi, cateodata tuseste iar dr alergolog mi-a recomandat o desensibilizare cu vaccinul alustal amestec graminee initiere timp de 3 ani. Ce-mi recomandati? Sau pot sa-l tratez si homeopat?

Raspunsuri (2)

luiza

acum 10 ani

poti sa incerci nuca neagra sub forma de tinctura. Este un excelent antialergen

alergia

acum 10 ani

alergia este simptoma pe care o vedeti,cauza este parazitoza si imunitatea,acestea doua sunt legate. Va pot ajuta,acuma ar fi momentu,sunt terapeut naturist si am avut nenumarate cazuri de acest genl.Va rog sa-mi scrieti la adresa de mai jos,o scriu doar cu litere ca s-o primiti,terapeut liniuta jos naturist arond etc
va astept