alergie

Alergii

Postata de adrianaflorin cu 11 ani in urma.

Buna ziua.
De 1 an de zile imi apar pe tot corpul pete rosii de dimensiuni mici, ca niste alunite, care apar si dispar, in fiecare zi(fara sa ma manance pielea). Analizele la sange le-am facut dar au iesit toate bune.
MenĊ£ionez ca perioada de cand imi apar p***ancide cu perioada cand am testat timp de 3 luni tigara electronica (daca o avea vreo legatura). Uneori imi apar pe corp sub forma de piscaturi de tintari, iar dupa aprox.1 ora dispar. Mentionez ca imi apar aproape in fiecare zi.
Va astept cu un sfat. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Derma Cluj

acum 10 ani

Buna,
Ac***a in vedere problema cu care va confruntati, va recomandam un consult dermatologic pentru diagnostic si tratament de specialitate! pasul urmator e efctuarea testelor alergologice.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj

marina botorea

acum 10 ani

buna ziua am si eu o problema an legatura cu petele rosi cemi apar zi de zi de doua luni de zile eu sant an anglia si am fost la analize la sange mi sa dat un tratament ranitidine pt mancarimi de piele . as dori ca sa stiu ce e de facut? va multumesc.