alergie

Alergii

Postata de fabiola2134939 cu 11 ani in urma.

buna ziua. am citit pe internet despre alergii si soc anafilactic deoarece o cunostinta a facut in urma unei muscaturi de albina. citind pe internet m am ingrozit deoarece scria ca poti face de la orice si oricand. stiam de unele medicamente dar erau insirate o gramada de alimente....atat de tare a intrat frica in mine ca am facut o anxietate destul de mare....mi e frica sa mananc, sa merg in natura, e groaznic...mentionez ca am 32 de ani si nu sunt alergica din cate stiu la nici un aliment dar tot acolo ma gandesc ca oricand pot face alergie la orice si mor. cel putin asa scria....

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa discutati cu un medic alergolog care sa va explice cum sta treaba cu alergiile si, de asemenea, cu un psihoterapeut care sa va ajute sa depasiti aceasta fobie.