Alergie

Alergii

Postata de iso cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am un baietel de 2 ani. in urma cu 3 saptamani i-au iesit pe corp bubite rosii, care ii provocau mancarime. am mers la pediatru si mi-a spus ca este alergie alimentara. a urmat tratament cu clorocalcin si zyrtec. dar apareau in continuare bubitele. mi-a schimbat tratamentul si i-am dat ketof si clorocalcin, dar nu i-au disparut bubitele. in fiecare zi apar inca 2-3. in ultimul timp nu vrea sa manance nimic, bea doar lapte si ceai. are dureri mari de burtica, multe gaze, i se face greata aproape din orice si a inceput sa transpire abundent mai ales in timpul somnului. ce pot sa fac? va rog ajutati-ma! as vrea sa stiu daca i-ar fi afectat ficatul.

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

marybyanca

acum 12 ani

si eu am o fetita de un an si noua luni si imi face alergie mi sa spus ca de la mezeluri apoi mi-a facut de la laptele de vaca si eu sunt disperata eu i-am facut injectii cu hidrocortizon hemisuccinat dar degeaba tot ii apar

iso

acum 12 ani

i-am facut analize la alergeni alimentari si rezultatul a fost ca face alergie la laptele de vaca si derivate(branza, smantana). nu i-am mai dat lapte de o luna dar mereu face bubite. ii dau liv 52, peritol, clorocalcin, vitamine dar degeaba. nici eu nu stiu ce sa fac. acum i-am luat un medicament natural. incerc, sa vedem. dam o adresa de e-mail sa mai vorbim. daca reusesc ceva te anunt.

Sandu Viorica

acum 2 ani

Buna ziua.Incercati să urmați tratamentul super natural cu plasma Quinton Isotonic de la Bioscen.O poate bea așa,sau puteți să o puneți în ceai,lapte,suc natural.Face minuni pt alergii,și este 100 la sută naturală,este produsa in Franța Schema 1 luna,trei fiole pe zi,a doua luna,2 fiole pe zi,și a treia luna doar o fiola pe zi După care doar o fiola pe zi pt întreținere.