Alergie?

Alergii

Postata de Michelle10 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!De fiecare data cand sterg praful am niste stari sa zicem mai urate.Parca am o mancarime in gat si nas,tuse,tot imi vine sa stranut si nu pot totusi.Sa fie vorba despre o alergie la praf?Mentionez faptul ca dupa ce termin de sters praful totul revine la normal si nu mai am nimic:)

Raspunsuri (2)

Lorenaa

acum 12 ani

Dupa simptomele descrise de D-voastra este vorba despre o alergie la praf

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum ati zis si dumneavoastra, pare sa fie o alergie la praf. daca puteti sa evitati aceste situatii, spre exemplu sa stearga altcineva praful, iar aceste manifestari nu apar si in alte conditii, nu ar trebui sa va ingrijorati. daca acestea apar din ce in ce mai frecvent cat si in alte situatii, ar trebui sa faceti o vizita la medicul de familie, sau la un medic alergolog, pentru un medicament care sa va ajute in aceste situatii.

va urez o seara buna