alergie

Alergii

Postata de anisoara60 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

As avea urmatoarea problema:in timpul unui tratament homeopat mi-au aparut niste pete rosii pe maini(deasupra degetelor) cu mancarimi f.mari si f inestetice.Am intrerupt imediat tratamentul,am facut un tratam cu claritina si dermovate ,s-au atenuat bine, a disparut pruritul dar la 30 zile a reaparut in aceeasi forma.Se accentueaza la apa fiarta,frig .Mi s-a spus ca este vorba de o alergie.Cum as putea afla la ce anume sunt alergica?

Multumesc
Ani Gera

Raspunsuri (2)

simidaniella

acum 14 ani

mergi la o clinica particulara si intreaba de testul pentru alergii,daca nu ma insel cei de la SANTE fac teste,ti se aplica cateva picaturi pe piele,iar cele care se inrosesc iti provoaca alergii,poate fi praf,lactoza,alune,polen etc

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa faceti un consult alergologie si in urma examinarii si a a anamnezei se vor indica testele alergologice specifice.