alergie?

Alergii

Postata de Marian83117484 cu 15 ani in urma.

Buna,
Am inceput un tratament homeopat in urma cu 2 luni si jumatate. Ceea ce am observat nou este ca m-i se infunda uneori nasul fara sa fiu racita, mi-a iesit herpes in mai multe parti ale corpului si m-i s-a umflat usor ochiul drept. Asta pana in prezent, sper sa nu fie mai rau....ca e destul...credeti ca e posibil sa am o alergie de la tratamentul homeopat pe care il urmez sau ce ar putea fii si ce analize sau teste ar fii indicate,va rog?
Multumesc de ajutor!

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna
poate ati stat in curent, nu cred ca se poate manifesta asa o alergie.Mergeti la un specialist daca aveti nelamuriri
Numai bine

Florin309132661

acum 15 ani

Buna,
Zi-mi mai multe despre acest tratament homeopat, ce pastilute iei? Cine ti-a prescris acesta reteta? Poate te pot ajuta. Sanatate

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Pt ce boala iti faci acest tratament homeopat? S-ar putea sa faci o alergie la cateva medicamente pe care le iei. Eu am folosit branca ursului si am facut alergie la aceasta tinctura. Poti merge la medicul care ti-a prescris aceste medicamente si poate iti va da altele. Sa ne tii la curent. Numai bine si sanatate

alina

acum 10 ani

Da e adevarat cu alergia e mai greu.....cica trece cu tratamente homeopate sau imunostimulatoare bronhovaxom,imunogrip,septilin,etc eu am un copil cu alergie la praf si de 2 ani i am dat imunostimulatoare de toate categoriile dar nasul tot e infundat si il doare in git mereu...zice sa evitam praful dar nu e posibil asta................daca stiti vre-un tratament eficient ar fi perfect