alergie si astm

Alergii

Postata de ioana696 cu 12 ani in urma.

sant alergica si de la alergie am facut astm,problema mea este ca atunci cand sotul meu se simte rau :fiind bolnav,mai nou fac crize de astm deci ma speriu si intru in panica si fac criza de astm, nu am facut niciodata crize de astm pana acum de o luna cand sotul si''a pierdut cunostinta.oare de ce am inceput sa fac crize ?de la sperietura?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Astmul bronsic poate fi declansat si de stres, nu numai de factori alergeni. Asadar, problemele dumneavoastra de familie pot participa la aparitia stresului si in consecinta, declansarea crizei de astm.

Da, de la sperietura

acum 12 ani

Astmul provine in general de la frica sau de la boli de piele suprimate cu medicamente.
De ex. toti copiii mici care fac astm fac de la una din aceste 2 chestii. Des frica apare cand sunt certuri intre parinti sau acestia divorteaza (frica de a pierde parintii este extrem de puternica in efect la copii). Ti-ar trebui un remediu pt. frica sau sperietura. Citeste despre si cumpara remediile florale Rock rose si Mimulus.