alergie sau reactie a racelii?

Alergii

Postata de elenka cu 12 ani in urma.

buna seara! de o saptamana jumate sunt racita si nu am luat decat ibusinus ! am observat ca pe fata se vad basicute si teninte de mancarimi!pielea s- a inrosit! am luat claritine 4 zile!ce pot sa fac?sa ie oare o reactie a racelii?

Raspunsuri (5)

Dr. Mirela Telipan

acum 12 ani

Mai aveti leziuni si pe corp? Alergia nu apare doar pe fata; Bine ar fi sa va vada si un medic ,sa nu fie o boala eruptiva virala.

elenka

acum 12 ani

Pe corp nu am nimic!doar pe faţă!o să merg şi la medic dar nu ştiu exact la care !cel de familie sau la medic dermatolog? Mulţumesc

elenka

acum 12 ani

Pe corp nu am nimic!doar pe faţă!o să merg şi la medic dar nu ştiu exact la care !cel de familie sau la medic dermatolog? Mulţumesc

eva40

acum 12 ani

Aveti cumva grupa sanguina 01 sau B3?Daca da,
sa va feriti de imunostimulatoare cum ar fi aloe,echinacee etc.
Poate ati facut o reactie la medicament.Trebuie sa faceti o detoxifiere cu pure yucca 3/zisi liver aid 3/zi,sa beti multe lichide
le gasiti la
www.***.ro

elenka

acum 12 ani

am grupa sanguina b3!multumesc pentru raspuns!