alergie sau altceva?

Alergii

Postata de ADA81 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Acum 2 luni mi-au iesit pe piele, mai exact in zona coatelor si pe gat niste bubite marunte, pielea mea arata ca dupa o bataie cu urzici, am facut tratament cu aerius, cu prednison si un unguent, lop***ad.Mi s-a spus initial ca ar fi o reactie adversa la soare sau radiatiile solare. Dupa vreo 3-4 saptamani de chin mi-au disparut, culmea este faptul ca am plecat in concediu la mare, cu pielea plina de aceste bubite si acolo in 2 zile nu am mai avut deloc. Acum dupa o luna de la concediu mi-au aparut din nou, dar numai pe cotul stang si se pare ca se intind spre umar. Imi poate da cineva un sfat sau sa-mi spuna ce analize sa mai fac, deoarece m-am saturat de dermatologie, de prednison si aerius. Multumesc anticipiat.

Raspunsuri (1)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Nu stiu daca dg. de atunci va fi acelasi cu cel de acum;asta se poate stabili numai dupa un consult dermatologic si tot atunci vi se va spune daca sunt necesare alte investigatii ( puteti merge la alt medic).