alergie pe corp

Alergii

Postata de ADrGG cu 12 ani in urma.

Buna am 17 si de mai bine de o saptamina imi apar bube rosii asemanatoare cu muscaturile de tintar pe tot corpul apar cite vreo 3-5 odata in doua zile. Alimentarea nu am schimbato
Cind eram mai mic aveam asemenea alergii dar imi treceau peste o saptamina acum nu bubitele nu dispar.
Ce tratament imi recomandati ?

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

nu este obligatoriu o alergie , pot fi mai multe boli dermatologice cu aceeasi manifestare, poate fi chiar si una din bolile copilariei (daca nu le-ati facut pana acum), de aceea va recomand un consult dermatologic(sau chiar si medicul de familie, dar oricum un medic trebuie sa vada aceste leziuni, deoarece in functie de caracteristici si diagnosticul este altul), fiind de preferat unui tratament fara sa stiti cauza cu exactitate.

va urez o zi buna