Alergie la penicilina

Alergii

Postata de Maricel3109807 cu 15 ani in urma.

Buna ziua. Acum cateva zile am facut amigdalita si mi s-a dat Ospen ca antibiotic. Ospen contine si penicilina. Cam la 4 ore dupa ce am luat prima pastila mi-am dat seama ca sunt plin de bubite rosii pe corp si fata imi era rosie toata. Am cautat pe internet si banuiesc faptul ca am alergie la penicilina.
Acum am nevoie de un leac pentru a scapa de bubitele alea si de fata rosie. Stie cineva un remediu pentru aceasta alergie?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Maricel3109807

acum 15 ani

Buna ziua. Acum cateva zile am facut amigdalita si mi s-a dat Ospen ca antibiotic. Ospen contine si penicilina. Cam la 4 ore dupa ce am luat prima pastila mi-am dat seama ca sunt plin de bubite rosii pe corp si fata imi era rosie toata. Am cautat pe internet si banuiesc faptul ca am alergie la penicilina.
Acum am nevoie de un leac pentru a scapa de bubitele alea si de fata rosie. Stie cineva un remediu pentru aceasta alergie?
Multumesc!

craciun viorica

acum 12 ani

- cind mai patesti asta te duci la doctor. ai fost in pericol si esti in continuare pentru ca ai devenit alergic la penicilina ,am patit si eu asta, am fost la spital la urgente si am stat in stationar 3ore ,mi-au fost puse 2 perfuzii cu 16 fiole emisuccinat de cortizon si am fost certata ca ma-m prezentat dupa 7ore de la declansarea urticariei.eu am luat 2pastile ospen 1500,m-ai luasem si alta data daracum s-a declansat alergia.

craciun viorica

acum 12 ani

- cind mai patesti asta te duci la doctor. ai fost in pericol si esti in continuare pentru ca ai devenit alergic la penicilina ,am patit si eu asta, am fost la spital la urgente si am stat in stationar 3ore ,mi-au fost puse 2 perfuzii cu 16 fiole emisuccinat de cortizon si am fost certata ca ma-m prezentat dupa 7ore de la declansarea urticariei.eu am luat 2pastile ospen 1500,m-ai luasem si alta data daracum s-a declansat alergia.