alergie la intepaturi de tantar?

Alergii

Postata de Matache1 cu 16 ani in urma.

Am fost in excursie la iarba verde si am fost piscata de tantari. Am observat vreo 4-5 piscaturi pe maini, picioare si frunte. In urmatoarea zi insa mi s-au extins "bubele" si parca au fost si mai mari si mai enervant de "mancacioase", au aparut si pe unde nu am avut in ziua excursiei (chiar si pe fese, pe picioare in partea superioara etc.). Ce poate fi si ce remediu exista pentru asta?

Raspunsuri (1)

acum 15 ani

Buna,

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un control.
Orice tratament se prescrie in functie de diagnostic, varsta, etc.
Nu e infdicat tratamentul "dupa ureche".
Pentru alergii exista medicamente pe piata; le gasesti in farmacii... Dar asta nu iti garanteaza ca sunt potrivite pentru problema ta.

Bafta!