alergie la cirese

Alergii

Postata de baby`Ss cu 13 ani in urma.

Am auzit ca este imposibil ca o persoana sa fie alergica la cirese.. Este adevarat?

Raspunsuri (6)

stefan

acum 13 ani

din cite stiu eu poti face alergie din orsice lucru

floryny

acum 13 ani

Stiam ca poti fi alergic la capsuni, nu la cirese. Dar te poti prezenta la alergolog.

Csara

acum 13 ani

Ciresele contin foarte multa apa, probabil acesta ar fi motivul pentru care alergia la cirese este intalnita mai rar. Dar, nu este imposibil ca o persoana sa fie alergica la cirese. Alergiile alimentare sunt des intalnite si alergia la cirese nu este imposibila.

baby`Ss

acum 13 ani

multumesc !

de pe net

acum 13 ani

Polenurile si urticaria de la fructe

Urticaria de contact nu apare la toate persoanele, ci doar la cele cunoscute ca fiind alergice la polenuri. Acestea prezinta reactii de reactivitate incrucisata intre polenuri si fructele si legumele proaspete mentionate. Astfel de manifestari pot aparea si in combinatie cu anumite fructe exotice precum bananele, kiwi sau mango. De exemplu, persoanele alergice la polenul arborilor, in special mesteacan, fac alergie la cirese, caise, piersici, tomate si cartofi. Alergicii la graminee prezinta reactii alergice la mazare si fasole.

Cris

acum 8 ani

Alergia este la nichelul pe care ciresele il contin.