Alergie..la ce ??

Alergii

Postata de corina84115973 cu 15 ani in urma.

Am 40 de ani si de cca 2 luni ma supara o alergie ciudata.Mi se umfla buza , buzele si /sau pielea .Episoadele se repeta la cateva zile si nu le pot asocia cu niciun aliment , bautura sau medicament.Alergia apare numai in timpul somnului si dispare in cateva ore , cel mult 12 , cu sau fara tratament.Va multumesc !

Raspunsuri (6)

andrei178

acum 15 ani

Incearca sa schimbi lenjeria, poate ai o alergie la anumiti detergenti sau clor, e posibil, daca se-ntampla numai noaptea. Sa fii atenta la orice din mediul in care dormi, de la produsele de igiena, pana la pastila impotriva tantarilor. Daca tot se repeta, mergi la un alergolog, ti se pot face cateva teste simple. Sanatate!

constantin5102798

acum 15 ani

Pot fi de vina acarienii din perne( puful/ penele pernei)!! testele alergologice facute la un cabinet de alergologie va spun exact la ce sunteti alergica, si tot acolo se face si tratamentul.

simona312112347

acum 15 ani

Fix asa patea si fratele meu. Si la spitalul Malaxa s-a descoperit in urma testelor ca ar fi alergic la ace de brad sau alti copaci inruditi cu el. De ce apareau doar noaptea simptomele...? Asta chiar n-am aflat...

gabriela nicoleta122065

acum 15 ani

fa o cura de 2 luni cu "factor de transfer" si ai sa vezi ca numai ai nimic!!!am si detalii despte acesti factori de transfer

CRISTINA

acum 9 ani

In ce consta cura cu asa numitii "factori de transfer"?t

dana30

acum 14 ani

in ce oras se fac testari alergologice la medicamente?