alergie cu besicute cu apa pe maini

Alergii

Postata de Mikkyy cu 11 ani in urma.

Buna,

sper sa ma poata ajuta cineva..
am o alergie, sincer nu stiu de la ce imi apare, insa eu cred ca de la soare, pentru ca imi apare doar vara.. pe maini si intre degete sunt plina de besicute mici cu apa, si ma mananca fff tare... am luat ceva tincturi naturiste dar revine, am mai luat si niste comprimate AERIUS, imi trece pe moment si imi reapar.. nu stiu ce sa mai fac...

a mai avut cineva asa ceva??

va rog sa ma ajutati cu un sfat!

Multumesc!

Raspunsuri (9)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Poate fi vorba de dishidroza palmara, un gen de eczema cronica de cauza incomplet elucidata; ptr un dg. cert si tratament adecvat va trebuie un consult dermatologic.

Mikkyy

acum 11 ani

Multumesc mult pt raspuns! o sa va urmez sfatul!

marius

acum 11 ani

reusesc sa previn folosind PROTESUD.

flori.cires

acum 11 ani

mie imi apare intre degete, doar atunci cand transpir. mi s-a recomandat advantan crema.

Mary

acum 11 ani

Buna!
A avut si eu probleme de genu si am reusit sa scap de ele cu urmatoarea reteta:la 100g spirt un varf de cutit de salicil se lasa la macerat 2-3 zile.cu solutia obtinuta faci tamponari peste zona afectata de 2-3 ori pe zi dar neaparat seara inainte de culcare
E ste un leac babesc dar mie mia dat roade.

SIlviu

acum 10 ani

O ameliorare a eczemei am reusit si eu cu Glicernia Citrica de la Farmec. NU este o vindecare, dar ajuta, fata de toate celelalte creme care le-am incercat pana acum.

nicoleta

acum 9 ani

Am si eu ceva de genul de cativa ani buni si nu am reusit sa scap de ele. Am consultat un medic si mi-a zis ca nu voi scapa niciodata, fiind vorba despre o alergie o voi avea toata viata. Am folosit fel de fel de creme din farmacie, altele preparate special, pastilute...fara nici un rezultat.si inca ceva la mine sunt pe tot parcursul anului , nu numai vara.

oleg Muntean

acum 8 ani

Am si eu asa ceva si nui de chip de scapat de ea dati my si mie un leac ceva

Ionut

acum 8 ani

am luat de toate imi apare alergia asta de peste 10 ani sint blînde ca si cum ai fi urzicat si in general in zone articulare degete genunci incheietura miinilor la coate in talpile picioarelor numai cind ai contact cu aier mai rece nu stiu ce sa mai fac mam saturat acum apare si dupa citeva ore dispare cine stie ce medicament trebue?