Alergie Contracept-M

Alergii

Postata de cozmoximo cu 12 ani in urma.

Buna ziua, eu si sotia mea am stabilit sa nu mai foloseasca contraceptivele pastile pentru o perioada si a cumparat ovule contraceptive Contracept-M, am folosit prima pastila iar a doua zi dupa ce am intrat in birou urechile mi s-au incalzit si a aparut mancarimi, m-am frecat de le-am inrosit dupa putin timp mi-au aprut niste bubite nu se vad la o privire dar se simt si de atunci nu mai scap de ele de 4 zile ma mananca de zici ce e aia, iar sotiei mele i-au aparut tot asa bubite pe zona gatului sub ureche si tot asa o manaca si pe ea, E posibil sa fim alergici amandoi la aceste ovule care contin clorura de benzalconiu??? Mentionez ca nu le mai folosim am dat vina pe le ca de la altceva nu vedem de unde sa avem amandoi aceleasi simptome (locul difera unde au aprut)

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

dupa cum mentioneaza prospectul, exista riscul aparitiei reactiilor alergice.
incercati sa folositi un antihistaminic (in limita in care-l tolerati) daca este vorba de o eruptie alergica.

Buna Ziua

acum 8 ani

Buna ziua ,as dori si eu o lamurire cu privire la Contracept-M ,am luat si mi s-a facut rau ,capul ma intepa ,aveam simtome de voma ,fara pofta de mancare si acum este a doua zi de cand am luat si tot nam pofta de mancare,plus ca am avut ameteli am dormit vreo 2 ore.Ce sa fac sa le mai iau ??E prima data cand iau contracept ,vreau sa tine.ti cont ca mai am si niste chisturi ovariene .Ce imi recomdati sa iau sa continui cu ele .Multumesc ,as vrea sa mi se raspunda cat mai repede posibil.