alergie antibiotic

Alergii

Postata de mongianina cu 13 ani in urma.

ii pot da zyrtec unei fetite de 5luni?pt o alergie la un antibiotic...va multumesc

Raspunsuri (3)

Carpe Diem

acum 13 ani

Medicul pediatru ce v-a spus la consult? La 5 luni nu e indicata administrarea de medicamente "dupa ureche", daca nu sunteti sigura si nu e recomandat de pediatru indicat ar fi sa mergeti la Urgenta la Spitalul de copii, mai ales ca e vrb de o alergie provocata de antibiotic. Si nu spuneti nici cum se manifesta alergia.

mongianina

acum 13 ani

am fost la medicul pediatru si mi-a recomandat zyrtec cate 3picaturi de 2ori pe zi...iar alergia sa manifestat printr-o iritatie dupa cap si pe piele..

florentina

acum 13 ani

poate sa faca sotul meu urticarie in zona genitala daca eu am luat tratament cu erdomed,am avut si eu scurgeri de secretie si dureri de burta .va rog ajutatima