alergica

Alergii

Postata de alexdorina cu 11 ani in urma.

as vrea si eu daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate ,,,am o alergie foarte grava ce ma supara in fiecare zi ,si am umblat peste tot dar nu pot scapa de ia ma mananca pielea si ma scarpin foarte tare mi se inroseste pielea pe corp in locul unde ma scarpin si se umfla pe urma imi dispare din acel lok si imi iasa in alta partre a corpului as dori daca stie cineva ceva despre asa alergie sa imi spuna urgent va multumesc

Raspunsuri (9)

victoras

acum 11 ani

Ti-ai facut testele la alergolog?Daca nu,ar fi indicat.Totodata ar fi bine sa iti faci si un coproparazitologic...Giardia da astfel de simptome.Te ar ajuta niste alcool mentolat(reduce senzatia de mincarime) si claritine sau aerius.Ar fi bine sa te vada medicul de familie pt. indicatii de conduita si/sau o trimitere la un dermatolog si/sau alergolog.Iti doresc sanatate!!!

borsi

acum 11 ani

vreau sa te intreb dak tia trecut si ce tratament ai urmat?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic alergolog.

mirela

acum 8 ani

As vrea sa stiu daca tia trecut si cum ai facut pt ca am aceasi problema de cateva zile.

nadia

acum 8 ani

Soțul meu are aceasi problema de 1 luna. A fost la alergolog So I a spus ca ar avea urticarie acuta.Trebuie sa tina o dieta drastica și tratament.După aproape 4 săptămâni, se scarpina și în urmă îi rămân ca niște zgarieturi. Care dispar la fel de repede .Am mers la alt alergolog și ni s a spus ca trebuie sa facă niște analize și o ecografie abdominala.Ar avea ceva în organism care îi provoacă aceste reacții. Mâine facem testele,sper sa nu fie grav.

ildiko

acum 8 ani

eu am aceeasi problema si aceleasi simptome si m-ar interesa ce i-a spus medicul sau mai precis ce i-a iesit

Alex

acum 8 ani

Am si eu mâncărimi de genu asta ma furnica piele apoi ma scarpin mi se umfla si apoi dispar ce analize a-ți făcut voi

Utilizator11581455984

acum 4 ani

La fel pățesc si eu.am mancarime in toate zonele corpului si daca ma scarpin imi ies niste dungi albe si niste umflaturi care dispar in cateva minute..daca a mers cineva la medic cu o problemă de genul sa imi zică si mie ce tratament ia dat si care sunt cauzele apariției..parca ar fi o alergie la ceva...

Alina

acum un an

Buna!imi poti spune daca ai scapat de mancarimi si cum?