Albendazol - analize sange TTL 5%

Alergii

Postata de albastrica4 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, sunt alergica si am toxocara si toxoplasma, mi s-a prescris 15 zile de 600 mg albendazol de luat in 3 reprize/zi, am facut analizele si TTL-ul la albendazol la a iesit 5%. Mentionez ca am avut si hepatita B. Ce riscuri exista ? Pot lua tratamentul cu abendazol? Cunoasteti un tratament naturist pentru toxocara?

Raspunsuri (6)

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Exista multe tratamente naturale cu rol antibacterian, antiparazitar, antiviral, antiseptic si de protejare a ficatului, pe baza de ulei de oregano,cuisoare, usturoi, soc negru, echinaceea,etc., dar trebuie sa cautati produse de buna calitate si intr-o concentratie potrivita pentru infectiile pe care le aveti. Puteti sa incercati un tratament natural inainte de a lua un tratament alopat destul de solicitant pentru ficatul dumneavoastra.
O zi buna!

radu marina

acum 11 ani

buna ziua doctore dara din cite vad nu prea sti daca acest produs ce am intrebat daca este bun si pentru tixocara nu sa imi dai doar presupunerele dumneavostra. daca esti un medic bun raspunde concret la intrebare daca uleiu de oragano este bun si pentru toxocara sa omoare acesti paraziti. fi mai explicit la subiectu ce ma intereseza. multumesc

Ana

acum 10 ani

”la subiectu ” care te intereseaza se numeste impertinenta!

Ana

acum 10 ani

vezi ca ti s-a raspuns frumos si ii dai cu ”m” in fasole........asa sunt ....unii”p***a” fuduli si.......

cornelia marc

acum 8 ani

buna ziua am si eu o intrebera se poate sa se extinda paraziti si in sange si care sunt simptomele si cum ne dam seama va multumesc daca im puteti da un sfat

cornelia marc

acum 8 ani

buna ziua am si eu o intrebera se poate sa se extinda paraziti si in sange si care sunt simptomele si cum ne dam seama va multumesc daca im puteti da un sfat